שיווק באינטרנט

שיווק באינטרנט הוא בכך שבעלויות נמוכות יחסית ניתן להגיע לקהל לקוחות ממוקד בפריסה ארצית ובינלאומית.

היתרונות העיקריים של שיווק באינטרנט ביחס לשיווק בערוצים המסורתיים הם:

חיסכון – מדידוּת – זמינות – בינלאומיוּת. 

הצלחת הקמפיין המקוון מדידה יחסית, באמצעות ניטור תנועה באתרים, ניתן למדוד אילו משתמשים הגיעו מהיכן, אלו ביצעו רכישה וכיוצא בזה.האינטרנט זמין לצרכנים פוטנציאליים רבים שיכולים למצוא בו מידע זמין ולבצע רכישה בכל שעה ובכל מקום מבלי לצאת מהבית.

שיווק באינטרנט מאפשר לחברות לצמצם את כמות אנשי המכירות והשיווק שלהם ובכך לחסוך בהוצאות.שיווק באינטרנט טומן בחובו פוטנציאל מהיר יחסית להרחבת העסק משוק מקומי לשווקים בינלאומיים.
השיווק באינטרנט מאפשר גם לעסקים קטנים ובינוניים להתייצב בקדמת הבמה ולחשוף את עצמם לקהל לקוחות הולך וגדל בצורה ממוקדת ויעילה בזמן שחברות ותאגידים מעבירים את תקציבי הפרסום לטובת שיווק באינטרנט,

חשוב לבעלי עסקים קטנים ובינוניים להכיר את התחום ואת אפשרויות הפעולה וזאת במטרה לייעל את תקציב הפרסום.
תחילתו של השיווק באינטרנט בתחילת שנות ה-90, בדמות אתרי אינטרנט טקסטואליים פשוטים, שהציעו מידע חינם על מוצרי צריכה. ההתפתחות הבאה הייתה בכיוון של פרסומות טקסט ומאוחר יותר גם פרסומות גרפיות באתרי אינטרנט. ככל שמנועי החיפוש הפכו דומיננטים, הם הפכו לכוח מרכזי בעולם האינטרנטי, ולמנוף עיקרי בעולם השיווק המקוון. מנוע החיפוש גוגל, שנוסד בשנת 1998, אחראי לקפיצת מדרגה נוספת בתחום. מערכת הקישורים הממומנים של גוגל (Google Adwords) הפכה במהרה לפלטפורמת הפרסום המקוונת הגדולה בעולם. הדומיננטיות של גוגל בשוק מנועי החיפוש, הביאה להיווסדן של חברות רבות המתמחות בקידום אתרי אינטרנט במנועי חיפוש.

כיום, בניית אתר אינטרנט המציע מידע ושירותים מקוונים ושיווקם באינטרנט, הם בגדר הכרח לכל חברה או ארגון שרוצים להתחרות בשוק כלשהו.

בניית תוכנית שיווק:

תוכנית שיווק באינטרנט מתייחסת למטרות השיווקיות של הארגון ולאופי הייחודי של רשת האינטרנט. הרשת לא דומה לערוצים אחרים והיא גם מתפתחת בקצב אחר. תוכנית שיווק אינטרנט צריכה להתייחס ולתת מענה לנושאים הבאים:

אפיון והגדרת קהל המטרה באינטרנט. קהל זה יכול להיות שונה מקהל המטרה הסטנדרטי של החברה.
הגדרת המטרות השיווקיות של החברה בפעילות דרך האינטרנט (למשל: בניית בסיס נתונים, העמקת קשר עם לקוחות קיימים, הגברת כמות הפניות הטלפוניות עבור מוצרים א', ב' וג').
הגדרת הכלים בהם יעשה שימוש באתר החברה כדי להשיג את המטרות.
קבלת החלטות ביחס לחלוקת תקציב הפרסום העומד לרשות החברה בין ערוצי הפרסום השונים אשר זוהו כרלוונטיים. (פרסום במנועי חיפוש, פורטלים, אתרי צד ג', פורומים וכיוצא בזה).
הגדרת עמודים מקושרים באתר, אליהם יופנו הגולשים מקמפיינים פרסומיים, והחלטות ביחס לבנית עמודי נחיתה ייעודיים על פי חלוקה של קהלי מטרה לקהלי משנה.
אפיון טכנולוגיות מתקדמות היכולות לסייע ככלי שיווקי לחברה.
הגדרת פרמטרים למדידת הצלחת הפעילות.

שיווק באינטרנט
שיווק באינטרנט