שדרוג אתרי אינטרנט

שדרוג אתרים הוא למעשה שלב מתקדם של האינטרנט, והוא בא לשפר את האתרים הבסיסיים שהוקמו בשלב הראשון.
כיום המודעות לחשיבות האינטרנט ככלל ולרמתו של אתר האינטרנט בפרט, הולכים ומתחזקים, וקיימת דרישה לשפר ולשכלל את האתרים שהוקמו בתחילת הדרך ואינם עונים על הצרכים הנוכחיים.

שדרוג אתרים – שדרוג אתר אינטרנט מתבקש כאשר:

האתר נראה מיושן ויש לשפר את החזות, הגרפיקה הממשקים וכדומה, החברה שינתה את אופי פעילותה וצריך להביא זאת לידי ביטוי באתר, נוספו מוצרים או שירותים חדשים, ספקים, או תחומי פעילות חדשים.

כדי ששלב השדרוג יתבצע בשלב חד פעמי וחלק יש לבחור בחברת אינטרנט שתעמוד בכל המשימות הנדרשות לשיווק העסק.
שדרוג אתר אינטרנט או פיתוח אתר אינטרנט (מאנגלית: Web Development) הוא עיסוק ומקצוע הכרוך בתכנון, אפיון, עיצוב ובנייה
טכנית של אתר אינטרנט.

העוסק במקצוע זה, עיסוק של קבע נקרא בונה אתרים, ורבים מהעוסקים בו רכשו או רוכשים במהלך עשייתם, ידע בתחומי פיתוח אינטרנט נוספים כגון עיצוב אתרים (Web design), וקידום אתרים (SEO). לאחר השלמת בניית האתר הפועל ועיצובו, התוצר הסופי מועלה לשרת כדי להפכו לנגיש לקהל היעד שלו.

רבים מבוני האתרים משתמשים במערכות ניהול תוכן, דוגמת ג'ומלה, דרופל, ו-וורדפרס, לבניית אתריהם, כאשר לכל מערכת היתרונות והחסרונות שלה.

מערכות אלה הן למעשה תוכנות אשר מפשטות במקרים רבים את התהליך ומבטיחות תוצר סופי עשיר עם ניהול קל.

בהמשך, העוסקים בבניית אתרים הם קהל עוסקים מגוון יחסית, שאינו בהכרח חולק מאפיינים כלליים משותפים מלבד ניסיון עם עולם האינטרנט ויכולת עבודה טכנית עם קוד (תחביר בשפת תכנות מסוימת), תוכנות מחשב, או שניהם.

לחלק מהעוסקים רקע אקדמי במדעי המחשב או הסמכה במסגרת של לימודי תעודה בעבודה עם שפות תכנות שונות או תוכנות שונות לבניית אתר.

היות שבפועל עיסוק זה אינו בהכרח דורש ידע פורמלי, והיות וקיים מגוון רחב של טכנולוגיות שונות לבניית אתרים אשר חלקן חופשיות ונגישות לכל דורש ללא תשלום, הרי שאין כל הכרח לרקע אקדמי לעיסוק בבניית אתרים, וגם אין כל תואר ספציפי או לימודי תעודה ספציפיים לבניית אתרים, והתחום, להיבטיו השונים, פתוח לכל המוכשר ללומדו ולפעול בו, בין אם באופן אוטודידקטי, ובין אם במסגרת אחרת.

שדרוג אתרים
שדרוג אתרים